Dostaw wyprodukowanego towaru za granice.

image post

Jak wygląda praca kuriera? Wiele osób uważa, że praca kuriera jest zajęciem bardzo atrakcyjnym i dążą do tego, aby rozwijać się w tym zawodzie.

Podstawą jest posiadanie prawa jazdy, jeżeli chcesz zostać kurierem. W związku z tym, że w tej branży obowiązuje bardzo duża rotacja pracowników, nie powinno być żadnego problemu, z tym, aby znaleźć zatrudnienie w jednej z działających na terenie kraju firm. Wiele firm prowadzi stały nabór nowych pracowników, ze względu na zwiększające się stale zapotrzebowanie. Coraz więcej osób korzysta z usług internetowych w celu zamawiania produktów do domu, jak i ich wysyłania, a w takiej sytuacji kurierzy są niezbędni, aby dostawa mogła zostać zrealizowana.

Praca kuriera – jak wygląda? - zapytaliśmy kuriera https://czechkurier.com

Pierwszym zajęciem, jakie ma do wykonania kurier jest zgłoszenie się około godziny 7:00 do sortowni paczek i odebranie z niej zamówień, które mają zostać doręczone danego dnia. Kolejnym krokiem jest załadowanie wszystkich paczek na samochód i wyznaczenie trasy doręczenia tak, aby do wszystkich klientów dojechać na czas. To, ile kurier dziennie będzie w stanie dostarczyć paczek w dużej mierze zależy od odległości, jakie będzie musiał pokonać między poszczególnymi klientami. Praca kuriera nie jest więc do końca normowana sztywnymi godzinami pracy. Jeżeli wyrobi się ze wszystkimi dostawami szybko, będzie miał resztę dnia wolną. Nie jest to jednak łatwa praca, ponieważ wiąże się ze stresem, jak i ciągłą gonitwą, aby zdążyć z dostawą paczek na czas, szczególnie wtedy, gdy utknie się w korkach. Na pewno więc na pewne niedogodności kurier może natrafić w swojej pracy, ale żadna praca nie jest idealna.

Ile paczek dziennie jest w stanie dostarczyć kurier?

Ze statystyk wynika, że kurierzy średnio dziennie są w stanie dostarczyć do klientów około 50 paczek. Dużo, mało? Zależy jak na to spojrzeć. Przede wszystkim bardzo często odległości pomiędzy poszczególnymi klientami są dość duże, dlatego może to zająć nawet cały dzień, a czasem nie uda się dostarczyć paczki ze względu na nieobecność klienta w domu. Na to kurier również musi być przygotowany.

Źródło zdjęć: google.pl, pixabay.com

Powrót